اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی به معنای خودکار سازی فرآیند تولید و حذف نقش انسان در انجام فرآیند و جایگزین شدن دستگاه های هوشمند با قابلیت برنامه ریزی منطقی و دقیق می باشد و هدف از اتوماسیون سازی و استفاده از روبات ، افزایش کارایی تجهیزات صنعتی و تولیدی است.

یکی از راه های دستیابی به موفقیت در صنعت و پیروزی در رقابت ، افزایش بهره وری ، کاهش هزینه تولید ، افزایش کیفیت و افزایش امنیت می باشد که این امر از اهداف اتوماسیون صنعتی می باشد.

 

اتوماسیون صنعتی در شرکت ویرا صنعت ماموت دارای 5 بخش اصلی می باشد:

 

1 : ابزار دقیق 

ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل می دهد که شامل ابزارهایی نظیر انواع سنسور ، انواع کنترلر، نشان دهنده ، ترانسمیتر ، رکوردر و غیره …. می باشد . این گونه ابزارها وظیفه انداز گیری ، اتصال ، نمایش ،ثبت و کنترل پارامترهای مهم فیزیکی را در پروسه های صنعتی به شکل دقیق بر دوش دارند.

2 : تجهیزات برقی 

تجهیزات برقی به کار رفته در صنعت دارای تنوع بسیار زیادی می باشند که باعث بالابردن راندمان ، کارایی و توان پرسنل درگیر و به طور کلی سبب افزایش کارایی پروسه تولید می گردند شرکت ما یکی از تامین کنندگان تجهیزات برقی و الکتریکی در ایران است که تامین کننده برخی از اقلام مانند کنتاکتور ، کلید اتوماتیک ، کلید حرارتی ، کنتورهای برق ، خازن ها ، رله ها ، دیودها ، سیم و کابل و غیره …. می باشد.

3 : شیر آلات

ولو یا شیر تجهیزی مکانیکی بوده که وظیفه کنترل ، قطع و وصل ، جلوگیری از بازگشت ، تنظیم جریان سیال ( مایع یا گاز) را به انجام می رساند. بازرسی و تست شیرآلات صنعتی با عنایت به گستردگی آزمون ها بین شرکت ما و خریدار بر اساس ITP صورت خواهد پذیرفت.

4 : تجهیزات ضد انفجار

تاسیسات برقی ، ابزار دقیق ، مکانیکی و فرآیندی مورد استفاده در محیط های مستعد خطر باید به گونه ای طراحی ، تولید و نصب شوند که حفاظت های لازم برای کار در این محیط ها ، حفاظت اشخاص و دستگاه ها را داشته و  باعث جلوگیری از ایجاد انفجار در محیط های پر خطر شوند ، شرکت ما با توجه به حضور مستمر در صنعت نفت کشور موفق به تامین و تحویل این اقلام به متقاضیان در سریعترین زمان ممکن شده است.

5 : تجهیزات ایمنی

ایمنی در صنعت به معنای محافظت کردن کارکنان از آسیب های مربوطه در حین انجام کار و جلوگیری از آسیب به تجهیزات می باشد. تجهیزات ایمنی نه تنها باید ایمنی فرد و تجهیزات را تاًمین کند بلکه طراحی آن باید به شکلی باشد که فرد در حین کار احساس راحتی کند وسایل حفاظت فردی شامل گستره وسیعی از لوازم ، وسایل و تجهیزات می باشند که به منظور حفاظت قسمت های مختلف بدن افراد در برابر انواع خطرات احتمالی در محیط های کار طراحی و ساخته می شوند از ویژگی های این اقلام باید تناسب با نوع کار ، تاًمین حفاظت کارگران ، استفاده راحت و آسان و اندازه مناسب برای هر فرد اشاره کرد.