طراحی ، ساخت و نصب انواع جرثقیل

واحد طراحی شرکت ویرا صنعت ماموت پس از بررسی نیاز مشتریان اقدام به محاسبه و طراحی بالابر مورد نیاز نموده و پس از اجرای نقشه های دو بعدی ، سه بعدی و صنعتی جرثقیل و زیرساخت مورد نظر با هماهنگی مشتری اقدام به ساخت و اجرای آن نموده و پس از نهایی سازی تولید اقدام به نصب و راه اندازی آن در محل مشتری می نماید .

 

ویرا صنعت ماموت درزمینه تولید و تامین انواع جرثقیل جهت حمل و نقل مواد با کاربری های گوناگون صنعتی  فعالیت می نماید. این شرکت سازنده انواع جرثقیل های سقفی (تک پل، دو پل و منوریل)، دروازه ای، نیم دروازه ای، ستونی، انباری، بازویی (ستونی و دیواری بازوئی) با محرک دستی و برقی به صورت سیم بکسلی، زنجیری و طرح خاص بوده و توانائی تولید جرثقیل  با ظرفیت 80 کیلوگرم لغایت 200 تن را دارا می باشد.  شرکت ویراصنعت ماموت به واسطه ارتباطات مستمر با مجموعه های Demag ،Stahl و Italkrane با هدف بهره گیری مفید از فضا، ایجاد حداقل محدودیت های قلاب،کاهش وزن مرده برروی سالن و بهینه سازی مصرف انرژی طراحی های خود را انجام و به تاییدکارفرما می رساند. ناظران و بازرسان کارفرما در کلیه مراحل کار اعم از خرید، ساخت و رنگ کنار این مجموعه قرارخواهند گرفت. واحدکنترل کیفیت این شرکت کلیه مراحل کیفی از قبیل كنترل مواد اوليه،کنترل حین ساخت وکنترل محصول نهایی را مطابق   استانداردهای بین المللی با سطح اطمینان کامل و به صورت روزانه انجام می دهد.

 

جرثقیل انباری

جرثقیل انباری تلفیقی ازجرثقیل دروازه ای ولیفتراک بوده که قابل استفاده درمراکز توزیع وجمع آوری می باشد. کنترل این نوع ازجرثقیل ها، به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و   اپراتور دستی است.کاربری و دسترسی به تمامی فضا درسه بعد، از قابلیت های این جرثقیل می باشد.

 

جرثقیل بازوئی

جرثقیل بازوئی در محیط هایی با دسترسی موضعی، فضای محدود، ظرفیت سبک وگروه کاری پایین قابل استفاده می باشد. ازکاربردهای این دسته ازجرثقیل ها می توان به قابلیت نصب برروی مخازن، کارهای جریان کارگاهی، کارگاه های  پرس،  قالبسازی و صنایع غذایی   اشاره کرد. درحقیقت استفاده ازاین جرثقیل ها دراکثر مواقع صرفه اقتصادی بیشتری خواهد

داشت. درحالت کلی اینگونه ازجرثقیل ها به دو دسته ستونی- بازوئی و دیواری- بازویی  تقسیم بندی می شوند.

 

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای در محیط های باز یا محیط هایی که امکان نصب تیرحمال ثابت نباشد، مناسب خواهد بود. این جرثقیل ها به صورت تک پل و دوپل ساخته می شوند. قابلیت کاربری خاص، نصب تجهیزات جانبی و همچنین نصب چند بالابر برروی یک سازه  از دیگر ویژگی های این نوع جرثقیل ها است. برخی دیگر از موارد استفاده آن به صورت خاص شامل کانتینر بر، خطوط مترو وتونل، حمل پاتیل ذوب، ورق، میلگرد، بیلت،کویل، تلفیق حمل داخل سالن به خارج سالن می باشد. محرک طولی جرثقیل دروازه ای به صورت دو پایه متحرک و نیم دروازه ای (تک پایه متحرک) است.

 

جرثقیل سقفی تک پل

اين دسته از جرثقيل ها با وزن مرده کمتر سبب کاهش فشار وارد بر ریل و فونداسیون می شوند. درنتیجه هزینه های طراحی سازه و طراحی سالن به صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت. از لحاظ ابعاد نیز محدودیت کمتری را در سالن ایجاد می گردد. از معایب این سیستم می توان به نبود راهروتعمیراتی و در نتیجه کاهش دسترسی به بالابر را اشاره کرد. این جرثقیل متشکل از انواع آویز و متحرک بر روی پل می باشد.

 

جرثقیل سقفی دوپل

جرثقیل سقفی دو پل جهت بالابرهای تناژبالا، ارتفاع قلاب بلند، فشارکاربالا یا سرعت بالا در صورت نیاز به راهروتعمیراتی مناسب می باشد. این نوع از جرثقیل ها با امکان نصب راهروی تعمیراتی درسازه جرثقیل، علاوه بر امکان تعمیر قطعات کالسکه، دسترسی مناسبی را برای تعمیر و تعویض سایر اجزاء فراهم خواهدکرد. علاوه براین نصب تجهیزات جانبی(گرب، چنگک،کویل بردار، مگنت و قلاب گردان) برروی این جرثقیل امکان پذیر خواهد بود.

 

جرثقیل مونوریل و کرو

جرثقیل مونوریل در دو حالت خط صاف و منحنی قابل اجرا می باشد. این نوع جرثقیل عمدتاً به صورت تیرحمال و یا کرو می باشد. چنانچه امکان نصب ستون و تیر حمال را ندارید و جرثقیل سبک مورد نیاز است، این نوع از جرثقیل ها توصیه می گردد.

AzerbaijaniChinese (Simplified)EnglishGermanPersianRussian