جرثقیل

جرثقیل

محصولات این شرکت به صورت اختصاصی با توجه به ظرفیت، ارتفاع و گروه کاری جهت محیط های معمولی ، ضدانفجار ، ذوب ، گرد و غبار بالا ، رطوبت بالا طراحی می گردد.

جرثقیل سقفی ( Overhead Cranes) ، جرثقیل تک پل ( Single Bridge ) ، جرثقیل مونوریل ( Cranes Monorail ) ، جرثقیل دو پل( Double Bridge ) ، جرثقیل آویز ( Suspension Cranes ).

1- جرثقیل بازوئی (  Jib Cranes ) ، جرثقیل ستونی- بازوئی (  Pillar- jib Cranes ) ، جرثقیل دیواری ( Wall Cranes ) ، جرثقیل دیواری- بازوئی (Wall  Mounted Cranes )

2- جرثقیل دروازه ای ( Gantry Cranes ) ، جرثقیل نیم دروازه ای ( Semi Gantry Cranes )

3- جرثقیل انباری( Warehouse  Cranes )

تمامی محصولات ویرا صنعت ماموت در بخش جرثقیل و انجام نصب و راه اندازی دارای گارانتی و وارنتی معتبر بوده و در صورت درخواست مشتری بازرسی شرکت ثالث و بیمه انجام خواهد گردید.

جرثقیل بازوئی

جرثقیل بازویی در ظرفیتهای پایین، در صنایع مختلف بسیار کاربرد دارد. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد جرثقیل بازویی قابلیت در اجرا در فضای بسیار محدود می باشد . جرثقیل بازویی داری شش حرکت است، به صورتیکه حرکت بالابری و عرضی در جرثقیل بازویی همانند جرثقیل سقفی تک پل می باشد و با این تفاوت که به جای حرکت طولی در طول سالن، جرثقیل بازویی بر حول محور مرکزی جرثقیل بازویی حرکت دورانی انجام می دهد. این حرکت از جرثقیل می تواند به واسطه موتور الکتریکی و یا حرکت دستی طراحی و ساخته می شود.

 • جرثقیل بازویی را می توان بر روی ستون موجود در سالن نصب کرد.
 • در موارد خاص می توان جرثقیل بازویی را بر روی ستون مستقل نصب کرد.
 • یکی از مهمترین مواردی که انواع جرثقیل بازویی را تشکیل می دهد زاویه دوران مورد نیاز می باشد.

جرثقیل سقفی تک پل         

 جرثقیل تک پل سقفی در صنایع کوچک و برای جابجایی اجسام با ظرفیت پایین در عرض کم استفاده می شود. در این جرثقیل ها یک پل با محرکه طولی وجود دارد که وینچ بالابر به صورت آویز از بالا به پایین پل جرثقیل تعبیه شده و حرکت عرضی جزئی از وینچ بالابر محسوب می شود. این نوع از جرثقیل ها به واسطه وزن مرده کمتر سبب کاهش فشار وارده بر ریل و فونداسیون میشوند، در نتیجه هزینه طراحی سازه، طراحی سالن و وزن فلز کاری کاهش میابد و از نظر ابعاد نیز محدودیت کمتری را در سالن ایجاد مینماید. طراحی و ساخت این مدل از جرثقیل مطابق استاندارد DIN15018 به انجام میرسد.

برخی از مزیتهای جرثقیل های سقفی تک پل

 • سازه جرثقیل وزن کمی دارد.
 • نسبت به جرثقیل های دو پل سقفی قیمت پایین تری دارد.
 • در هنگام استفاده از جرثقیل تک پل سقفی محدودیت هایی که برای نوع دوپل آن وجود دارد، را نخواهید داشت.
 • عدم وجود محدودیت در ظرفیت حمل بارجرثقیل سقفی
 • عدم محدودیت در عرض جرثقیل ها حتی در مواقعی که ظرفیت آن با جرثقیل سقفی دوپل برابر است.
 • قابلیت نصب راهرویی تعمیراتی
 • قابلیت دسترسی به وینچ بالابر در مواقعی که نیاز به تعمیرات می باشد.
 • عدم محدودیت در نصب تجهیزاتی مانند مگنت، چنگک، کابین و غیره

جرثقیل دروازه ای   

طراحی وساخت جرثقیل های دروازه ای در این شرکت مطابق استاندارد  DIN15011وDIN1020431 صورت می پذیرد.

جرثقیل های دروازه ای در انواع تک پل و دو پل طراحی و ساخته میشود و با توجه به محیط در فضای بازو بسته مورد استفاده قرار می گیرد.
پل های این جرثقیل بر روی پایه و کلگی های دو طرف استقرار یافته و حرکت طولی این جرثقیل ها بر روی ریل های نصب شده روی زمین انجام می پذیرد.
کاربرد جرثقیل دروازه ای در باراندازها و کارگاه های سنگبری و صنایع فولاد نیاز می باشد. نوع نیم دروازه ای این جرثقیل ها ( به صورت نیم دروازه ای و دروازه ای) در کارگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرند، که باربرداری در بخشی از کارگاه مورد نظر باشد، ومحدودیت فضا داشته باشد. برق رسانی به جرثقیل های فوق معمولاً از طریق سیستم کابل جمع کن (به صورت فنری یا موتوری) صورت می پذیرد.

 

1- جرثقیل نیم دروازه ای

2- جرثقیل دروازه ای ودوپل

3- جرثقیل دروازه ای و تک پل

جرثقیل سقفی دوپل

این جرثقیل ها در داخل سالن مسقف وکارگاه های صنعتی نصب می شوند و در طول و عرض و ارتفاع سالن، جابجایی بار را انجام می دهد. این جرثقیل ها از نوع دو پل (با دهانه و ظرفیت متناسب با سالن) ساخته می شود. حرکت این جرثقیل ها در طول کارگاه توسط راهبرهای طولی بصورت جعبه چرخ ها بر روی تیرهای دو طرف سالن انجام می پذیرد. طراحی و ساخت این مدل از جرثقیل مطابق استاندارد DIN15018 به انجام می رسد.

برخی از مزیتهای جرثقیل های سقفی دو پل:

1- نداشتن محدودیت تناژ

2- ارتفاع بالابری بیشتر قلاب، به دلیل آنکه قلاب می تواند بین پل های اصلی حرکت کند

3- ساخت سازه پل بسیار محکم و طراحی کالسکه با دوام که برای کاربردهای سنگین مناسب است

4- بسیار مناسب از نظر راهرو دسترسی، چراغ روشنایی جرثقیل، کابین، جایگاه باطری ذخیره مگنت یا دیگر تجهیزات

5- فاصله کاهش یافته قلاب از تکیه گاه

جرثقیل مونوریل

جرثقیل مونوریل در دو حالت خط صاف و منحنی قابل اجرا می باشد. این نوع جرثقیل ها در مقایسه با جرثقیل های سنتی دو مزیت اصلی به صاحبان کارگاه ها می دهند. یک چیز این است که آنها در نهایت فضای زیادی را اشغال نمی کنند، زیرا آنها بیشتر از فضای خالی بالای زمین استفاده می کنند که به طور کلی بدون استفاده است. مزیت دیگر این است که آنها قادر به بلند کردن و انتقال مواد به هر نقطه کارگاه هستند، به این معنی که آنها دارای دامنه حرکتی بسیار بیشتری نسبت به یک جرثقیل زمینی هستند.

در واقع جرثقیل های سقفی مونوریل گزینه مناسبی برای هرکسی است که به ظرفیت بالابر جرثقیل نیاز دارد، اما فضای مدل سنتی را ندارد. این دستگاه ها بسیار مفید هستند و همچنین می توانند در وقت با ارزش شما صرفه جویی کنند.

جرثقیل انباری

جرثقیل انباری تلفیقی ازجرثقیل دروازه ای و لیفتراک بوده که قابل استفاده درمراکز توزیع وجمع آوری می باشد. کنترل این نوع ازجرثقیل ها، به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و اپراتور دستی است.کاربری و دسترسی به تمامی فضا درسه بعد، از قابلیت های این جرثقیل می باشد